2013 წლის, 24 თებერვალს ინგლისურ ენაში ჩატარებული რესპუბლიკური ოლიმპიადა „ლინგვა“-ს საერთო შედეგები

გასაუბრებაზე გადასულთა საერთო შედეგები იხილეთ აქ

ევროპული ენების ინსტიტუტი მადლობას უხდის რესპუბლიკური ოლიმპიადა „ლინგვა“-ს   ყველა მონაწილეს, მათ მშობლებს, სკოლებსა და მასწავლებლებს თანამშრომლობისთვის და უსურვებს მომავალ წარმატებებს.

გასაუბრებაზე გადასულთათვის სერტიფიკატების გაცემა იწარმოებს: პარასკევს,    29 მარტს,  15.00-17.00 საათამდე,  პოლიტკოვსკაიას 10-ში,  I სართული.

საპრიზო ადგილებზე გასული მოსწავლეები მიიღებენ გამარჯვებულის სერტიფიკატს და ფასიან პრიზებს უახლოეს პერიოდში სკოლებში.

კონკურსმა გამოავლინა ასევე ინგლისურ ენაში ასაკობრივი კატეგორიის მიხედვით კონკურსის საუკეთესო ხუთეული და ათეული. მათ გადაეცემათ ევროპული ენების ინსტიტუტის საპატიო სიგელი.

სერტიფიკატებს მიიღებენ ასევე საუკეთესო ათეულის, ხუთეულის და საპრიზო ადგილებზე გასული მოსწავლეების მასწავლებლები.  ამ კატეგორიებში გასულ მოსწავლეებს ვთხოვთ, 26 მარტამდე იმეილით  მოგვაწოდონ ინგლისურად მათი სასურველი ინგლისური ენის მასწავლებლის გვარი და სახელი,  შემდეგ იმეილზე: info@eli.ge

 განსაკუთრებით დიდი მადლობა გვინდა გადავუხადოთ სკოლა მერმისს, ბაქსვუდის საერთაშორისო სკოლას, რობერ შუმანის სახელობის ევროპულ სასწავლებელს, British Connection-ს, ამერიკული აკადემია  მოსწავლეთა განსაკუთრებით კარგი შედეგებისა და აქტიურობისთვის.

 

სერტიფიკატები მეორე ტურში გადასულთათვის გაიცემა კატეგორიების მიხედვით

  • 85-100 ქულამდე – წერითი გამოცდის ჩაბარების სერტიფიკატი
  • 100115 ქულამდე წარმატების სერტიფიკატი
  • 115 ქულიდან წარჩინების სერტიფიკატი

 

საუკეთესო ათეული

თამარ სიმონიშვილი (ანიცეტი)

ქეთი არჩაია (ამერიკული აკადემია)

ქეთი ლომიძე (51-ე საჯარო სკოლა)

დევი ონიანი (55-ე საჯარო სკოლა)

ლუკა ჩხატარაშვილი (British Connection)

ნინო წურწუმია  (186-ე საჯარო სკოლა)

ლუკა ნიკოლაიშვილი (მერმისი)

რამაზ ცხადაძე  (მერმისი)

პაატა ქარდავა (ამერიკული აკადემია)

სანდრო გოგოლაძე (Buckswood International School)


საუკეთესო ხუთეული

თინა გიორგაძე (161-ე საჯარო სკოლა)

ერეკლე როინიშვილი

სანდრო მჟავია (186-ე სკოლა)

ვახტანგ ხიზანიშვილი (55-ე საჯარო სკოლა)

დავით ჯანელიძ (151-ე საჯარო სკოლა)

 

 

საპრიზო ადგილები

III საპრიზო ადგილი

ნინი გიგანი (52-ე სკოლა)

II  საპრიზო ადგილი

თამარ მათიაშვილი (მერმისი)

I  საპრიზო ადგილი

ბაქარ თავაძე (42-ე სკოლა)

საპრიზო ადგილებზე გასული მოსწავლეები მიიღებენ გამარჯვებულის სერტიფიკატს და ფასიან პრიზებს უახლოეს პერიოდში სკოლებში.